Elon Musk

Szef Twittera twierdzi, że gigant technologiczny zagraża obecności firmy zajmującej się mediami społecznościowymi w App Store

Elon Musk skrytykował Apple Inc. i jego dyrektora naczelnego, Tima Cooka, za rzekome wycofanie większości wydatków na reklamę na Twitterze Inc. i powiedział, że gigant komputerowy zagraża obecności firmy zajmującej się mediami społecznościowymi w jej App Store.


W serii tweetów w poniedziałek Musk zapytał, czy Apple wspiera wolność słowa i opublikował ankietę z pytaniem użytkowników, czy Apple powinien publikować wszystkie podjęte przez siebie działania cenzury, które mają wpływ na jego klientów. Pan Musk napisał również na Twitterze uchwyt pana Cooka, pytając dyrektora generalnego: „Co się dzieje”.


  • Twitter stoi w obliczu fali odejścia reklamodawców, odkąd pan Musk kupił firmę w zeszłym miesiącu. Po początkowym wstrzymaniu wydatków na platformie, wielu zaczęło przenosić wydatki na reklamę cyfrową do innych zakątków internetu, takich jak TikTok firmy ByteDance Ltd., Google firmy Alphabet Inc. i Instagram firmy Meta Platforms Inc.